E-Posta : akademiziraat@hotmail.com

EMAIL

akademiziraat@hotmail.com

Bizi Arayın

0(332) 755 1927

Biz Sizi Arayalım

BİZ KİMİZ?

Hakkımızda

AKADEMİ ZİRAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

FİRMA HAKKINDA ÖZET BİLGİLER

Sahibi ve Yöneticisi: RAMAZAN TERLEMEZ, EMEL OKUR ve EMRE KESİK

 

Şirketin Faaliyet Alanları: 2011 yılından beri Tarımsal ve Hayvancılıkla ilgili her türden üretim, pazarlama ve ticaret faaliyetlerinde bulunmak. Tarım ve hayvan ürünlerinin mamul, yarı mamul ve hammadde olarak üretilip satılmasını yapmak.

 

Tarım ve Hayvancılıklta kullanılan her türlü tohum üretimi yapmak, pazarlamak ticaretini yapmak, her türlü zirai üretim yapmak, üretilmişlerin alım satımını yapmak.Tarım ve hayvancılık sektöründe kullanılan her türlü hammadde, makine, teçhizat ve gerekli diğer malzeme ve yedek parçaları temin etmek bunlarla ilgili alım, satım, üretim pazarlama yapmak. Tarım ve Hayvancılıkla ilgili zirai ilaçlar, her türlü kimyasal ve hayvansal gübreler, Tarımsal, basınçlı ve basınçsız sulama sistemleri, ve  filitrasyon üniteleri, yedek parçaları almak, satmak, ticaretini yapmak, Tarımsal sulama sistemleri ile ilgili projeler üretmek, proje danışmanlığı yapmak. Tarımsal ve Hayvancılıkla ilgili her türlü bayilikler almak vermek ve diğer faaliyetlerde bulunmak. Bunları ithal ve ihraç etmek, sınır ticaretini yapmak.


Yaklaşık sekiz bin yıl önce Anadolu insanı, beslenme alışkanlıklarını değiştirecek bir gereksinim ile tarımı keşfetmiş, böylelikle medeniyet için gereken sağlıklı bir toplumun da temelini atmıştı.

AKADEMİ ZİRAAT  olarak bugün de ülkemiz topraklarının tarımsal faaliyetlere son derece elverişli olduğunun da bilinciyle tarımın, insan sağlığı ve refahı açısından önemli bir role sahip olduğunun farkındayız. İşte bu bilinçle tarımda yeni yaklaşımların; özellikle de Tarımsal ürünlerin kalite açısından oldukça üst seviyede tutulması gerektiğini düşünüyoruz.

Tarımsal ürünlerin içindeki saf şifayı paylaşmak için başlayan serüvenimizde bugün, Türkiye’deki tarımsal  sanayi faaliyetlerine dâhil olmakla kalmıyor, tarımsal üretim planlamasını, çağdaş teknoloji ve sürdürülebilirlik ile birleştirerek tarım sektörü ve ülkemizin kalkınması adına bir ivme kazandırma görevini de üstleniyoruz.

Atalarımızdan bize kalan tarım kültürüne ve cömert topraklarımıza hak ettiği değeri ve ilgiyi kazandırmayı amaçlıyoruz. Tarımsal ürünlerin , lezzetlerinden ve doğal besin değerlerinden ödün vermeden, beslenme alışkanlığımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz.